Професійна спільнота вчителів гуманітарного циклу

У рамках проведення методичного тижня "Партнерська взаємодія вчитель-учень.

У рамках проведення методичного тижня "Партнерська взаємодія вчитель-учень. Розвиток позитивної самооцінки, я-ідентичності для продуктивного навчання", учителем мистецтва Марією Фінюк та вчителем української мови та літератури Тетяною Сава, проведено авторський інтегрований урок на тему: "Чарівний світ твору Всеволода Нестайка через об'єктив фотокамери" у форматі телешоу  "У пошуках чарівних окулярів". Учні, за допомогою фотопроєктів, відтворювали сюжет повісті-казки "Чарівні окуляри"; розвивали вміння компонувати зображення в кадрі, робити світлини об'єктів у різних ракурсах, вчилися правильно оцінювати свою роботу на уроці та висловлювати враження від побаченого. Учасники телешоу отримали позитивні емоції і дійшли висновку: "чарівні" окуляри таки існують!!!

20:27 10.04.2024

У рамках методичного тижня "Освітні інструменти надихаючого вчителя: практичний кейс". Вчитель Дівинець О.В. провела відкритий урок на тему: " М.Гоголь "Шинель" - духовне знецінення й занепад  особистості в умовах антигуманного суспільства"

У рамках методичного тижня "Освітні інструменти надихаючого вчителя: практичний кейс" вчитель зарубіжної літератури Дівинець О.В. провела урок у 9-А класі на тему: " М.Гоголь "Шинель" - духовне знецінення й занепад  особистості в умовах антигуманного суспільства", де учні змогли отримати можливість збагатити свій світогляд розумінням глибоких проблем людської долі. Цьому сприяв стимулюючий діалог  й аналіз твору, спрямований на розвиток критичного мислення, емпатії в учнів, розумінню того, що антигуманне суспільство знищує людську гідність та призводить до трагічних наслідків.  Але чимало в житті залежить від самої людини, тому формуйте себе як свідомого громадянина та відданого захисника гуманних цінностей у нашому суспільстві.

20:57 02.03.2024

У рамках методичного тижня проведено відкритий урок з історії України та громадянської освіти в 5-А класі вчителем Кудрон М.С. Тема уроку: "Поява і розселення людини на Землі". Учні отримали уявлення про теорії походження людини та визначали етапи антропогенезу.  Родзинкою уроку було що випереджає завдання:  знайомство з предками людини. Учні провели пошукову роботу, під час якої опрацювали чимало  цікавої інформації, яку  презентували шляхом передачі   сформованих асоціацій та змоделювали знаряддя праці первісної людини. П'ятикласники виконували практичні завдання з використанням мапи; з метою  закріплення знань вчителем була запропонована онлайн-гра, завданням якої було позначення  стоянок первісних людей на території України. На завершення уроку було проведено самооцінювання. Свій творчий пошук діти продовжать, коли будуть виконувати цікавинки, запропоновані на  домашнє завдання. Пізнаваймо світ історії разом!

14:07 26.02.2024

21 лютого в Хустському ліцеї №5 відзначаємо Міжнародний День рідної мови

Мова – душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. 21 лютого відзначаємо Міжнародний День рідної мови. Це свято нині крокує державою по-особливому. Тому кожен з нас сьогодні відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови, яка є той інструмент, який об’єднує націю в єдине ціле. Наш ліцей долучився до виконання відповідального завдання – відродження і збереження української мови. Святкування цього дня проходитиме під гаслом «Українська – це модно! Українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути!» Мова  - це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати!

20:25 21.02.2024

Методичний тиждень на тему : "Інноваційна педагогіка: soft skills у сучасних реаліях освіти". Вчитель Монич Н.

12 грудня в рамках методичного тижня "Інноваційна педагогіка: soft skills у сучасних реаліях освіти" вчитель історії Монич Наталія Іванівна у 6-А класі представила урок історії на тему: "Влада і суспільство Стародавнього Сходу", продемонтрувавши на уроці цікаві форми роботи з учнями: мінідискусія "Чому державам Стародавнього Сходу притаманне одноосібне монархічне правління?"; робота в групах над графічним проєктом "Соціальна піраміда давнього суспільства", де учні створювали схеми-малюнки;  практична робота з історичними джерелами; складання асоціативного куща. Шановні колеги, разом здійснюймо творчий пошук нових форм роботи й отримуймо творче натхнення!

17:26 14.12.2023

Міжнародний конкурс знавців з української мови  імені Петра Яцика

11:52 28.10.2023

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - 2023

Долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності - 2023 з нагоди Дня української писемності та мови. Його тема - "Дороги України". Своїм прикладом вчителі та учні показали, наскільки важливо берегти та плекати українську мову в сучасному світі.

11:38 28.10.2023

День української писемності та мови

У рамках святкування Дня української писемності та мови   проведено урок-гру  з учнями 11-А класу "Стежками мовології" (за сприяння зав. бібліотекою Паулюк В.М. та вчителя української мови та літератури  Білак О.І. ). Командна гра сприяла можливості продемонструвати не лише знання, але й уміння логічно розв'язувати  мовознавчі задачі. Разом до успіху

11:33 27.10.2023

Панельна дискусія на тему : "Лайфхаки для опанування базових теоретичних знань з української мови"

10 жовтня 2023 року в Хустському ліцеї # 5 відбулася панельна дискусія з учнями 10-х класів на тему: " Лайфхаки для опанування базових теоретичних знань з української мови". Організатором була вчитель української мови та літератури Пилип Н.Й. Вона наголосила на використанні мнемонічних фраз, які полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.  Спікерами дискусії були учні 10-Б класу, які висловили думки про використання корисних порад для підготовки до НМТ.

06:26 13.10.2023