A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустський ліцей №5

Професійна спільнота вчителів гуманітарного циклу

Дата: від до Скинути

ШІ на уроці історії

У Хустському ліцеї №5 в рамках методичного тижня відбувся відкритий урок із всесвітньої історії на тему «Зовнішня колонізація та цивілізаційні конфлікти»  (вчитель Монич Н.І.)  Родзинкою уроку стало використання штучного інтелекту як навчального інструменту, що допомагає поглибити аналіз історичних подій та урізноманітнити підходи до викладання. Учні мали змогу досліджувати взаємодію колонізаторів і корінних народів, аналізувати причини та наслідки цивілізаційних зіткнень, використовуючи цифрові технології.  Такий формат уроку сприяв розвитку критичного мислення, навичок роботи з інформацією та цифрової грамотності школярів. Дякуємо вчителю за інноваційний підхід до навчання!

13:20 11.03.2025

У БАРВАХ РІДНОЇ МОВИ

 21 лютого - Міжнародний день рідної мови. У нашому ліцеї цей день завжди особливий, адже ми вшановуємо багатство та красу української мови, яка є нашим духовним скарбом та ідентичністю. Цей рік не став винятком. Протягом дня відбулися різноманітні заходи в дистанційному форматі.   Учитель української мови Сава Т.І. разом з учнями 5-А класу поринули у гру "Рідну мову знати-круто", а з учнями 6-А класу помандрували стежками "Мовознавчики-шоу". Білак О.І. запросила учнів 8-А класу долучитися до квесту "У пошуках втрачених слів", де вони продемонстрували свої знання щодо самобутності та багатства мови. Учні 10-А класу взяли участь у віртуальній студії "Живи українською!",  мета якої - популяризація мови та сприяння її розвитку: українська- це мова свободи і волі, а також могутня зброя українського народу в боротьбі за незалежність і перемогу. Пилип Н.Й. разом з учнями 11-х класів дослідили правописний портрет змін, адже грамотність є основою успішної комунікації та особистого розвитку.  День рідної мови – це не просто свято, це – можливість ще раз усвідомити важливість мови в нашому житті. Ми пишаємося тим, що говоримо українською, і будемо робити все можливе для її збереження та популяризації.

19:25 21.02.2025

ВІНКОПЛЕТИ: "СТЕЛИСЯ, ХРЕЩАТИЙ БАРВІНКУ,..."

У рамках методичного тижня "На одній хвилі з учнями: гейміфікація освітнього процесу" відбувся позакласний  захід "Вінкоплети: Стелися, хрещатий барвінку, по землі низенько, весели наші душі й серденька!", представлений Тетяною Савою та Марією Фінюк разом з учнями старшої школи, які вдало поєднали традиції рідного краю через висвітлення обряду сватання. Цей захід об’єднав учнів та вчителів навколо традицій української культури. Під час заходу учасники мали змогу дізнатися більше про обряди та символіку плетіння вінків, які є важливим елементом національної спадщини. Плетіння вінків супроводжувалося піснями, розповідями про значення різних квітів та символів у народній традиції. Такі заходи сприяють збереженню та популяризації українських звичаїв, а також формують у дітей повагу до рідної культури

19:11 16.12.2024

НАС ЄДНАЄ РІДНА МОВА

  Українська мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб.  Солов'їну неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов світу.   На підтвердження цьому 25 жовтня, до Дня української писемності та мови, учні та вчителі нашого ліцею доєдналися до щорічної традиції: написання Радіодиктанту національної єдності. Також був проведений І етап ювілейного XXV конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, у якому брали участь учні 3-11 класів. Нехай цей день надихає нас на вивчення, поглиблення та вдосконалення рідної мови. Хай слова будуть магічними ключами до світу знань та можливостей.

13:57 25.10.2024

АРТ-ТЕРАПІЯ для вчителів

Не секрет, що вчителі перебувають у постійному стресі – від великої кількості щоденних обов’язків, постійного контактування з людьми з різними характерами та вимогами, а також від потреби знаходити підходи  до дітей, до їхніх батьків,  до шкільної адміністрації. Чудову нагоду відкинути, хоча би тимчасово, робочі моменти й поринути у світ своїх емоцій отримали педагоги нашого ліцею  напередодні свого професійного свята. Занурившись у світ мистецтва, вчителі вчились розкривати свої емоції, позбавлялись впливу стресових ситуацій, удосконалювали навички спілкування та взаємодії. Метод арт- терапії дав можливість віднайти в собі самозцілюючі ресурси, а потужне професійне коло додало кожному впевненості у власних силах, наповнило творчою енергією та натхненням.

17:38 04.10.2024

БАБИН ЯР: пам'ять трагедії

Бабин Яр…Наша біль…Наша памʼять…🕯️ В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр- символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.  З метою вшанування пам'яті жертв Голокосту  проведено вчителем історії  та  учнями 10 класу годину пам'яті " Трагедія Бабиного Яру -трагедія українського народу."  Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.

13:00 29.09.2024

У рамках проведення методичного тижня "Партнерська взаємодія вчитель-учень.

У рамках проведення методичного тижня "Партнерська взаємодія вчитель-учень. Розвиток позитивної самооцінки, я-ідентичності для продуктивного навчання", учителем мистецтва Марією Фінюк та вчителем української мови та літератури Тетяною Сава, проведено авторський інтегрований урок на тему: "Чарівний світ твору Всеволода Нестайка через об'єктив фотокамери" у форматі телешоу  "У пошуках чарівних окулярів". Учні, за допомогою фотопроєктів, відтворювали сюжет повісті-казки "Чарівні окуляри"; розвивали вміння компонувати зображення в кадрі, робити світлини об'єктів у різних ракурсах, вчилися правильно оцінювати свою роботу на уроці та висловлювати враження від побаченого. Учасники телешоу отримали позитивні емоції і дійшли висновку: "чарівні" окуляри таки існують!!!

20:27 10.04.2024

У рамках методичного тижня "Освітні інструменти надихаючого вчителя: практичний кейс". Вчитель Дівинець О.В. провела відкритий урок на тему: " М.Гоголь "Шинель" - духовне знецінення й занепад  особистості в умовах антигуманного суспільства"

У рамках методичного тижня "Освітні інструменти надихаючого вчителя: практичний кейс" вчитель зарубіжної літератури Дівинець О.В. провела урок у 9-А класі на тему: " М.Гоголь "Шинель" - духовне знецінення й занепад  особистості в умовах антигуманного суспільства", де учні змогли отримати можливість збагатити свій світогляд розумінням глибоких проблем людської долі. Цьому сприяв стимулюючий діалог  й аналіз твору, спрямований на розвиток критичного мислення, емпатії в учнів, розумінню того, що антигуманне суспільство знищує людську гідність та призводить до трагічних наслідків.  Але чимало в житті залежить від самої людини, тому формуйте себе як свідомого громадянина та відданого захисника гуманних цінностей у нашому суспільстві.

20:57 02.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено